nápady a návody.

400 STRAN VLASTNÍ FANTAZIE

12. února 2016 v 22:54 | Wendy Flowers
Tak ani nevím, zda mám tuto skvělou věc představovat, nebo už ji každý velmi dobře zná. Jak si totiž uvědomuji, pokaždé, když se snažím přijít s něčím zajímavým a neokoukaným, zjistím z komentářů, že to "ono", o kterém vedu řeči, každý dobře zná. Ve finále jsem tedy za největšího dobozaspalce (?) samozřejmě já. Nicméně, i když dnes nechci nic dlouze představovat, a článek má plnit naprosto jiný účel, napíši o této speciální knize nejprve několik řádků. O co se jedná? Je to 400 kvalitních tvrdých papírů v jedné vazbě, řeknete si "Ok, kniha" - ne tak úplně, ta kniha je totiž naprosto a zcela neposkvrněná. Listy jsou čisté a čekají jen a jen na vás a vaši kreativitu.


Určitě v dnešní době není nikdo, kdo by neznal bestseller Wreck This Journal (Destrukční deník), já ho také mám, takže rozhořčená a uštěpačná slova z mé strany víceméně nečekejte. Destrukční deník je dobrá věc pro relaxaci a vaše kreativní vyžití, na každé stránce je jiný "úkol", který se máte pokusit splnit podle svého - no super! A pak je tu Udělej si svoji knihu - tuto knihu shledávám jako daleko lepší (alespoň pro mě), protože nejste omezováni "pravidly" jednotlivých stran. Můžete čmárat, trhat, psát, kreslit, brečet, a zase psát a já nevím co - a to všechno pouze z vlastní iniciativy. To je to, co mě po tom "tvrdém diktátě" Destrukčního deníku nadchlo, ta svoboda. (Prosím, berte ta slova tročku s nadsázkou, hah)

Vy si samozřejmě můžete říst, že od toho je tu každý nelinkovaný blok nebo nějaký deník s Hello Kitty, no možná. Jenže takový blok nemá pevnou vazbu. Pevnou vazbu, která je shodou okolností taky čistě bílá a shodou okolnotí taky čeká, až si ji přetvoříte k obrazu svému. Listy jsou asi takové kvality, jako jsou listy DD, jen snad o trošičku lepší. Vytvoř si svou knihu je skvělý dárek a skvělá věc pro všechny, kteří si chtějí vytvořit vzácný předmět, ke kterému se bezproblémů budou oci vracet, protože jediný, kdo určuje směr vaší knize - jste vy sami, a to je fantazie.

Já se tu svou rozhodla pojmout tak lehce deníkovsky. Pátrala jsem po podobném předmětu už dlouhou dobu (víc než roky). Chtěla jsem něco, kam si budu moci psát, kreslit, vlepovat fotografie, lístky z hokeje a koncertů, obrázky atd. Dále jsem chtěla, aby ta pomyslná věc nějak vypadala - v tom, že si vzhled vytvořím sama, jsem nedoufala. Já jsem z té knihy zkrátka nadšená, doporučila bych ji, kde bych mohla a snažila se přesvědčit všechny. Článek je tedy spíše pro ty, kteří tuto knihu ještě neviděli, a mohla by je zaujmout, protože třeba něco podobného také hledají. V Celém článku nejdete fotografie, pro porovnání.

MINI CHEESECAKES

15. července 2015 v 17:05 | Wendy Flowers

Krásný den! Jak jsem se tak dívala, tak jsem červen totálně blogově zaspala, docela ostuda. Nicméně dnes jsem si řekla, že to změním a něco přidám, aby to nevypadalo, že na blog kašlu. Stále si říkám, při procházení nějaké hezké mamčiny kuchařky, že se do něčeho pustím, něco upeču nebo uvařím, a jak bylo to děsné horko, tak jsem se do toho dala. Objevila jsem totiž jednoduchý recept na malé, maličké cheesecakes a řekla jsem si, že ty prostě zkusit musím. Abych to uvedla na pravou míru, já naprosto miluji všechny obdoby této americké pochutiny, takže toto byla jasná volba.

Recept je vhodný pro všechny milovníky cheesecaků na světě, je to vlastně přesně ta samá dobrota, jen v malé verzi, v takové kapesní verzi. :) Příprava je jednoduchá, rychlá.

Začátky s postcrossing

7. března 2015 v 12:38 | Wendy Flowers
Před měsíci jsem jedné dobré dušičce slíbila, že napíšu nějaký krátký přibližující článek týkající se jedné, dnes už velmi známé stránky, díky které si lidé po celé planetě posílají a vyměňují pohlednice - Postcrossing. S Postcrossingem jsem začala přibližně před rokem a za tu dobu jsem si vyměnila spoustu krásných pohlednic, před několika měsíci jsem s tím však na nějakou dobu zase skončila, jelikož jsem neměla čas, nebo jsem na to vlastně i zapomněla. (Dále mám také jeden velký dopisový rest, který si musím vyžehlit, moc se omlouvám pando :( už na tom pracuji)

Poscrossing ve zkratce: Je to stránka, jak již bylo řečeno, na které jsou přihlášení lidé téměř z každého koutku naší Země, to případnému novému uživateli zaručuje rozmanitost pohlednic, kontaktů apod. Jak to funguje? Na stránku se přihlásíte, zadáte své iniciály, adresu. Dále pak se postaráte o svůj profil - přidáte fotku (pokud chcete, samozřejmě), doplníte nějaké další informace, jako vaše jazykové znalosti, narozeniny.

Dále máte k dispozici dostatek prostoru na to, abyste se představili, napsali co vás zajímá, co vás baví (no ano, psát to rozhodně nemusíte, ale když si vás vygeneruje někdo se stejnými zálibami, a napíše vám o tom, je to strašně super). Do tohoto prostoru se také píše, jaké typy pohlednic byste si asi tak představovali, není to hloupé, naopak, píše to každý a neukazuje to o vás, že jste vybíraví, ale odesílateli to umožní udělat vám pohlednicí větší radost. (Ovšem, jak kdo se tím řídí, nemůžu ze své zkušenosti říci, že by každý posílal přesně to, co si přejete, taky se najdou tací, kteří asi vezmou první pohlednici, namastí vaše jméno a posílají - někdy mi to tak přišlo, ale to je věc jiná)

Když máte základ za sebou, je načase dostat se k samotnému posílání. Najedete si na generátor uživatelů. Stisknete tlačítko, které vám po chvilce odkryje, komu že to vlastně pohled budete posílat. Je to zcela nahodilé a závisí to pouze a jedině na náhodě, vy si nemůžete vybrat komu budete posílat (nemůžete si vybrat uživatele, zemi, nic!) - tak jako nevíte, kdopošle anebo odkud přijde pohlednice vám.

Společně s adresou se vám zobrazí i ID dané pohlednice (pokud budete posílat více pohledů, dbejte na to, abyste tato čísla nezapomněli nebo nepopletli.) - Samozřejmě, když to zapomenete napsat, a to se přiznám, že mě se to povedlo, adresát může správcům stránky Postcrossing napsat, že mu přišel pohled bez ID a oni mu jej sdělí. Proč je to ID tak důležité? Díky této informaci totiž váš adresát pohlednici zaregistruje na stránce, a ona se přičte jemu do získaných pohlednic, a Vám do odeslaných. (Jak se píše ID? např - ID:CZ-1234567 )

Číslo přijatých a odeslaných pohlednic by mělo přímo zobrazovat fakt, že: kolik pohledů odešlete - tolik jich obdržíte.

Jak napsat pohled? Pohled MUSÍ obsahovat adresu budoucího příjemce, ID pohlednice a poštovní známku odpovídající dané zemi (ZDE si můžete přečíst informace týkající se známek), dále pak by měl být nějaký krátký vzkaz, představení, atd. Můžete psát cokoli, nebo nemusíte nic, je to jen na vás.

Zjistí ten, komu pohled posílám, kdo mu ho poslal? - Anoo, až mu pohled přijde a on jej zaregistruje, zobrazí se mu uživatel, který pohled odeslal.

Snad někoho článek v budoucnu zaujme, v případě nějakých nejasností, či nepravdivých informací v článku, mě prosím kontaktujte. Píši vše ze své vlastní zkušenosti a žádných chybných informací si nejsem vědoma, akceptujte to prosím, děkuji, přeji nádherný den! :)

 
 

Reklama