Duben 2015

Den Země

22. dubna 2015 v 22:28 | Wendy Flowers |  proudy slov.

Doufám, že jste si dnešní den maximálně užili, ale snad nebyl nijak příliš výjimečný než dny jiné, protože "Den Země" je vlastně stále a po celý rok, každý den. Já jsem byla v předchozím článku - mimoto bych chtěla straaaaaašně moc poděkovat za to, že byl vybrán na hlavní stránku blog.cz, toho si nesmírně vážím (byť se to mnohým nelíbilo, mnohé pohoršila chybná fotografie, chybu jsem uznala a opravila, ale nic víc na článku závadného nebylo #sorrynotsorry) moc děkuji za všechny ohlasy a za to, jak krásné duše většina z vás má! Musím říct, že mě některé reakce natolik zaujaly, že mám skutečně v plánu věnovat jim nějaké místo, určitě se k nim v dalším článku vrátím - téměř vyzvána, abych si přestala hrát na "zanícenou eko aktivistku", takže jistě chápete, že další nějaký zelený článek je pro mě nutností.

Víte, je strašná škoda, že články, které se byť jen maličko liší a nepojednávají o tématech jako: co jsem si dnes koupila, co jsem snědla, jak jsem si nalakovala nehet nebo co jsme dělaly s Maruškou - jsou vnímány tak moc povrchně a s odporem. (To, že to většinu nezajímá je čistě jeho věc, já to nepíšu pro něj, ale pro ty, které to zajímá, či zajímat bude). Všímám si, že stačí napsat krátký článek o tom, že se Vám nelíbí systém nesmyslných testů kosmetiky, jste automaticky bráni za ekoblba, ne, že bych už na to nebyla zvyklá. (Ekologii studuji, takže asi tak :) )

Já vím, že každý z Vás ví, co je dnes za den, proto určitě nebudu popisovat historii a proč vznikl, nebo že má v současné době působit na morální cítění a má motivovat každého z nás, aby si uvědomil, kde člověk dělá chybu a jak moc se jeho činy podepsaly na živoním prostředí - prosím, Vy víte, že je to pravda, jen to není hezké slyšet. A většinu to nezajímá, názory se liší a lišit se nepřestanou.