Začátky s postcrossing

7. března 2015 v 12:38 | Wendy Flowers |  nápady a návody.
Před měsíci jsem jedné dobré dušičce slíbila, že napíšu nějaký krátký přibližující článek týkající se jedné, dnes už velmi známé stránky, díky které si lidé po celé planetě posílají a vyměňují pohlednice - Postcrossing. S Postcrossingem jsem začala přibližně před rokem a za tu dobu jsem si vyměnila spoustu krásných pohlednic, před několika měsíci jsem s tím však na nějakou dobu zase skončila, jelikož jsem neměla čas, nebo jsem na to vlastně i zapomněla. (Dále mám také jeden velký dopisový rest, který si musím vyžehlit, moc se omlouvám pando :( už na tom pracuji)

Poscrossing ve zkratce: Je to stránka, jak již bylo řečeno, na které jsou přihlášení lidé téměř z každého koutku naší Země, to případnému novému uživateli zaručuje rozmanitost pohlednic, kontaktů apod. Jak to funguje? Na stránku se přihlásíte, zadáte své iniciály, adresu. Dále pak se postaráte o svůj profil - přidáte fotku (pokud chcete, samozřejmě), doplníte nějaké další informace, jako vaše jazykové znalosti, narozeniny.

Dále máte k dispozici dostatek prostoru na to, abyste se představili, napsali co vás zajímá, co vás baví (no ano, psát to rozhodně nemusíte, ale když si vás vygeneruje někdo se stejnými zálibami, a napíše vám o tom, je to strašně super). Do tohoto prostoru se také píše, jaké typy pohlednic byste si asi tak představovali, není to hloupé, naopak, píše to každý a neukazuje to o vás, že jste vybíraví, ale odesílateli to umožní udělat vám pohlednicí větší radost. (Ovšem, jak kdo se tím řídí, nemůžu ze své zkušenosti říci, že by každý posílal přesně to, co si přejete, taky se najdou tací, kteří asi vezmou první pohlednici, namastí vaše jméno a posílají - někdy mi to tak přišlo, ale to je věc jiná)

Když máte základ za sebou, je načase dostat se k samotnému posílání. Najedete si na generátor uživatelů. Stisknete tlačítko, které vám po chvilce odkryje, komu že to vlastně pohled budete posílat. Je to zcela nahodilé a závisí to pouze a jedině na náhodě, vy si nemůžete vybrat komu budete posílat (nemůžete si vybrat uživatele, zemi, nic!) - tak jako nevíte, kdopošle anebo odkud přijde pohlednice vám.

Společně s adresou se vám zobrazí i ID dané pohlednice (pokud budete posílat více pohledů, dbejte na to, abyste tato čísla nezapomněli nebo nepopletli.) - Samozřejmě, když to zapomenete napsat, a to se přiznám, že mě se to povedlo, adresát může správcům stránky Postcrossing napsat, že mu přišel pohled bez ID a oni mu jej sdělí. Proč je to ID tak důležité? Díky této informaci totiž váš adresát pohlednici zaregistruje na stránce, a ona se přičte jemu do získaných pohlednic, a Vám do odeslaných. (Jak se píše ID? např - ID:CZ-1234567 )

Číslo přijatých a odeslaných pohlednic by mělo přímo zobrazovat fakt, že: kolik pohledů odešlete - tolik jich obdržíte.

Jak napsat pohled? Pohled MUSÍ obsahovat adresu budoucího příjemce, ID pohlednice a poštovní známku odpovídající dané zemi (ZDE si můžete přečíst informace týkající se známek), dále pak by měl být nějaký krátký vzkaz, představení, atd. Můžete psát cokoli, nebo nemusíte nic, je to jen na vás.

Zjistí ten, komu pohled posílám, kdo mu ho poslal? - Anoo, až mu pohled přijde a on jej zaregistruje, zobrazí se mu uživatel, který pohled odeslal.

Snad někoho článek v budoucnu zaujme, v případě nějakých nejasností, či nepravdivých informací v článku, mě prosím kontaktujte. Píši vše ze své vlastní zkušenosti a žádných chybných informací si nejsem vědoma, akceptujte to prosím, děkuji, přeji nádherný den! :)
Na svém profilu mám napsáno, že budu vděčná a nadšená z hokejových pohledů - takové se asi nedělají, ale hodní odesílatelé vás občas překvapí, a to třeba i takto :) (Zack, vášnivý hokejový fanoušek z Ottawy, milá Romana ze Švýcarska.)


Nádherné poštovní známky :))))))

Fotky jsou vlastní. (:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 simonadostal simonadostal | E-mail | Web | 7. března 2015 v 12:50 | Reagovat

moc hezký článek :)

2 fromyesterday fromyesterday | Web | 7. března 2015 v 12:55 | Reagovat

[1]: Moc děkuji! :)

3 Emm Emm | Web | 10. března 2015 v 19:20 | Reagovat

Ahoj, to je v pohodě, já jsem zase ráda, když si najdu chvilku a něco napíšu na blog, takže vím přesně, jak je to s časem v době matury. :/ :D
Děkuju moc, jsem zvědavá, jaké to bude, ale už teď z toho mám nervy.. :D Uff, tak snad to spadne i ze mě hned po šerpování. :)

A děkuju moc za článek s objasněním! ;) Fakt mě to láká, takže po matuře možná zkusím taky nějaký dopis. :)

4 Ennie Ennie | Web | 23. března 2015 v 17:12 | Reagovat

Jsem moc ráda za Tvůj názor ohledně filmu "V zemi Jane Austenové". Potvrdila se mi moje domněnka. Čekala jsem,že  některým fanouškům se to líbit nebude. U některých věcí to tak taky mám. Ale tenhle kousek se mi vážně líbil. Neviděla si náhodou ten čtyřdílný seriál Lost In Austen? Z toho mám strach, ale jsem na něj i zvědavá :D.

5 Lisi Lisi | Web | 23. dubna 2015 v 9:36 | Reagovat

Jak vidím nadšené popisování postcrossingu různě na blogu, mám vždycky chuť ho taky vyzkoušet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama