Březen 2015

Začátky s postcrossing

7. března 2015 v 12:38 | Wendy Flowers |  nápady a návody.
Před měsíci jsem jedné dobré dušičce slíbila, že napíšu nějaký krátký přibližující článek týkající se jedné, dnes už velmi známé stránky, díky které si lidé po celé planetě posílají a vyměňují pohlednice - Postcrossing. S Postcrossingem jsem začala přibližně před rokem a za tu dobu jsem si vyměnila spoustu krásných pohlednic, před několika měsíci jsem s tím však na nějakou dobu zase skončila, jelikož jsem neměla čas, nebo jsem na to vlastně i zapomněla. (Dále mám také jeden velký dopisový rest, který si musím vyžehlit, moc se omlouvám pando :( už na tom pracuji)

Poscrossing ve zkratce: Je to stránka, jak již bylo řečeno, na které jsou přihlášení lidé téměř z každého koutku naší Země, to případnému novému uživateli zaručuje rozmanitost pohlednic, kontaktů apod. Jak to funguje? Na stránku se přihlásíte, zadáte své iniciály, adresu. Dále pak se postaráte o svůj profil - přidáte fotku (pokud chcete, samozřejmě), doplníte nějaké další informace, jako vaše jazykové znalosti, narozeniny.

Dále máte k dispozici dostatek prostoru na to, abyste se představili, napsali co vás zajímá, co vás baví (no ano, psát to rozhodně nemusíte, ale když si vás vygeneruje někdo se stejnými zálibami, a napíše vám o tom, je to strašně super). Do tohoto prostoru se také píše, jaké typy pohlednic byste si asi tak představovali, není to hloupé, naopak, píše to každý a neukazuje to o vás, že jste vybíraví, ale odesílateli to umožní udělat vám pohlednicí větší radost. (Ovšem, jak kdo se tím řídí, nemůžu ze své zkušenosti říci, že by každý posílal přesně to, co si přejete, taky se najdou tací, kteří asi vezmou první pohlednici, namastí vaše jméno a posílají - někdy mi to tak přišlo, ale to je věc jiná)

Když máte základ za sebou, je načase dostat se k samotnému posílání. Najedete si na generátor uživatelů. Stisknete tlačítko, které vám po chvilce odkryje, komu že to vlastně pohled budete posílat. Je to zcela nahodilé a závisí to pouze a jedině na náhodě, vy si nemůžete vybrat komu budete posílat (nemůžete si vybrat uživatele, zemi, nic!) - tak jako nevíte, kdopošle anebo odkud přijde pohlednice vám.

Společně s adresou se vám zobrazí i ID dané pohlednice (pokud budete posílat více pohledů, dbejte na to, abyste tato čísla nezapomněli nebo nepopletli.) - Samozřejmě, když to zapomenete napsat, a to se přiznám, že mě se to povedlo, adresát může správcům stránky Postcrossing napsat, že mu přišel pohled bez ID a oni mu jej sdělí. Proč je to ID tak důležité? Díky této informaci totiž váš adresát pohlednici zaregistruje na stránce, a ona se přičte jemu do získaných pohlednic, a Vám do odeslaných. (Jak se píše ID? např - ID:CZ-1234567 )

Číslo přijatých a odeslaných pohlednic by mělo přímo zobrazovat fakt, že: kolik pohledů odešlete - tolik jich obdržíte.

Jak napsat pohled? Pohled MUSÍ obsahovat adresu budoucího příjemce, ID pohlednice a poštovní známku odpovídající dané zemi (ZDE si můžete přečíst informace týkající se známek), dále pak by měl být nějaký krátký vzkaz, představení, atd. Můžete psát cokoli, nebo nemusíte nic, je to jen na vás.

Zjistí ten, komu pohled posílám, kdo mu ho poslal? - Anoo, až mu pohled přijde a on jej zaregistruje, zobrazí se mu uživatel, který pohled odeslal.

Snad někoho článek v budoucnu zaujme, v případě nějakých nejasností, či nepravdivých informací v článku, mě prosím kontaktujte. Píši vše ze své vlastní zkušenosti a žádných chybných informací si nejsem vědoma, akceptujte to prosím, děkuji, přeji nádherný den! :)


15 hokejových odpovědí

6. března 2015 v 23:00 | Wendy Flowers |  vanilková agonie.
Popravdě řečeno, v současné době se bavím tím, že se učím, učím se do noci, nebo alespoň předstírám, že se učím. A teď mimořádně nedělám ani jedno. Mě strašně deptá fakt, že mi ti milí učitelé kazí předměty, které mám jinak vlastně strašně moc ráda, takže pracuji na sebeobraně, na nějakém způsobu, jak tomu zabránit. Nicméně, když už vážně nějakou tu chvíli mám, utíkám k hokeji, filmům, knihám. To mi připomíná, že ačkoli jsem si už od nevímpřesnějakého ročníku říkala, že si sem budu ukládat poznámky z četby, zase se to někde zaseklo. (I když musím se utěšit tím, že alepoň jedna kniha zde je! :D) A teď momentálně jsem dostala strašnou chuť vyplnit dotazník, kterému moderní blogeři a blogerky říkají TAG, ale protože už nejsem na tyto moderní novotvary, budu tomu prostě říkat dotazník, nebo něco takového, inspirovala jsem se na blogu jisté hokejové slečny Káji, která také hokejem přímo žije. Musím poznamenat, že mě strašně moc vadí mrzí, že například ve škole není nikdo, kdo by se o hokej zajímal, nikdo. (To, že někdo náruživě sleduje MS a pak prd, já prostě nepočítám)

1) Jak dlouho fandíš hokeji
Je to vlastně už od dětství, ale intenzivně od začátku MS10 - to je asi znamení, nebo nevím

2) Jakým týmům v NHL fandíš?
Moje lásky. Říkám lásky, protože fandím dvěma týmům, a je mi upřímně ukradené, jestli nějaký mudrc říká, že to není možné. Věřte, že je. Jsou to mí milovaní Edmonton Oilers a Pittsburgh Penguins

3) Jaký je tvůj nejoblíbenější tým v EHL?
Kdysi jsem fandila dvěma. Byl to HC Mountfield České Budějovice, ale přišla ta strašná zrada, to strašné zklamání, a od té doby upřímně Kradci nepřeji, pardon, ale tak to je. Letos doufám, že se povede něco epického, doufám a věřím, že MOTOR tuhle pouť vyhraje!!!! Dále fandím Pardubicím, to je můj v současné době nejoblíbenější tým v extralize.

4) Máš nějaký oblíbený tým v KHL?
KHL již nesleduji, měla jsem však ráda Lva.

5) Nejméně oblíbený tým v EHL, KHL nebo NHL?
- v Extralize - ... :)
- v KHL - nemám
- v NHL - jahaha, nesnáším jich moc, jsem příšerně vztahovačná a většinou si zásadní osobní zrady pamatuji - nemám ráda Canucks, Kings, oranžové pomeranče z fíladelfie, a to pekelné CALGARY!

6) Nejoblíbenější český hráč
(můj úsměv od ucha k uchu) Hemák, hehehe
pak taky Dáda Krejčí, Vokoun, Sobík

7) Nejoblíbenější hráč cizinec?
Já nemusím říkat jen jednoho, že ne? No, je to Genoooooooo #71 Geno je moje věčná láska
dále RNH, Horcoff!!!, Yak, Sašenka (Ovie), Ebs a Hallsy, Perronek a další :))))

8) Tvůj nejméně oblíbený hokejista?
Je jich hodně, ale ti dva, které vážně nenávidím, jsou Dustin Brown a Kevin Bieksa

9) Jaké máš hokejové věci?
Mám takové ty nejrůznější kravinky, jako náramky, puky, hrneček, taky jsem si přivlastnila bratrovu hokejku atd. atd., ale mezi to nejcennější patří jen pár věcí, je to Pens tričko s číslem mého milovaného Malkina, dres naší reprezentace, který byl vytvořen pro OH v Soči (vlajku) s číslem 83 a moje absolutní, ale vážně absolutní masterpice - dres Edmontonu s číslem Aleše, který mi podepsal :))))

10) Nejlepší hokejový zážitek?
MS 2010, MS 2012.. rozhodně. To bylo to nejkrásnější, co mohlo být.

11) Nejhorší hokejový zážitek?
Určitě loňská olympiáda - naše vyřazení jsem pěkně, jak se říká, ořvala - jako ta želva

12) Co bys pro hokej udělala?
Vše, co by bylo možné. Dokonce bych šla i na školu do Pardubic, kdyby tam byl nějaký ucházející předmět :D

13) Jaký je tvůj sen, co se týká hokeje?
Letět do Kanady, do Edmontonu, a navštívit domácí zápas. Zažít tu atmosféru, podpořit je, vidět je a zažít výhru!!! Chci zažít druhé Nagano!!!! Taky bych si moc přála potkat Genu, obejmout ho a říct mu, jak moc ho mám ráda))))))))

14) Fandíš kromě české reprezentace ještě nějakému státu?
Ano, fandím a přeji Kanadě a Rusku. Naopak nepřeji USA.

15) Myslíš, že tě láska k hokeji omrzí?
Ne. Nic víc říkat nemusím, prostě - ne.


Na tyto otázky mě moc bavilo odpovídat, takže v budoucnu asi ještě něco takového napíši.
Mějte se krásně!