Prosinec 2013

tiše a s láskou.

3. prosince 2013 v 16:00 když se nad tím tak zamyslím,
Tak a je tu prosinec. Pořádně ani nevím, jak začít tento článek, neboť Advent je pro mě ten nejkrásnější a nejemotivnější čas v roce. Vyprávět o svých vzpomínkách a vánočních zvycích je záležitost skutečně srdeční a velmi, velmi osobní.

Je zbytečné znovu zmiňovat, že tento rok utekl strašně rychle, protože se něčeho podobného dočtete na každé druhé stránce, a je to pravda. Každoročně si říkám, že s nákupy začnu brzy, protože to končí tak, že je prosinec a já ještě nemám žádný dárek, nicméně, každoročně mě tato slova dostihnou a já skutečně žádný nemám. :)

Celý ten svět kolem Vánoc se vám od základů změní ve chvíli, kdy se z malého natěšeného dítěte stáváte tím, kdo dárky také dává. Protože Vánoce nejsou jen o tom, dárky dostávat. V současné době je velmi těžké vybrat dobrý dárek, protože množství věcí se rok od roku zvyšuje a tak člověk musí o to intenzivněji hledat a vybírat to pravé. Přesto přese všechno ale není nic lepšího, než vědomí, že dárek, který jste vybírali s láskou, někoho skutečně udělal šťastným.

Zbožňuji tu atmosféru. Kamkoli přijdete, je nemyslitelné, abyste nenarazili alespoň na malý ozdobený stromeček či větvičky jehličnanů. Pouliční lampy jsou ozdobeny světélkujícími ozdobami ve tvaru vloček a celkově ulice zahalí taková krásná harmonie vánočního ducha. (Ačkoli když se podívám z okna a vidím na balkoně sousedů, kteří stále ještě nebyli schopni je uklidit, uschlé a mrazem přešlé muškáty, je mi poněkud teskno)

Období bez křiku, období, které i ty největší necity dokonale promění. Čas plný půvabu.

Vánoce zaručeně poznáte - a to i kdyby ste se právě vrátili z exkurze na Marsu - tak, že v televizi běží reklama na kofolu a do sítě obchodů se dostává její vanilková sestra. ( Když už jsme u toho, toto pití není nic zdravého, všichni to víme, ale prostě jednou do roka si prostě něco tak dobrého, jako je vanilková musíme koupit)

Pečení perníčků, cukroví, zdobení stromečku, pohádky. Nejkrásnější čas v roce, kdy se dětské sny stávají skutečností. Je to něco kouzelného, z čeho máte milion pocitů, které ani nejste schopni slovy pořádně vyjádřit.