pár hloupých keců o tetování

13. července 2013 v 12:21 | Wendy Flowers |  kvítí, pro které slunce svítí.

Co vlastně je tetování? Strašně ráda bych někomu sdělila, jak to vidím já s touto, mnohými zatracovanou a věčně neoceňovanou záležitostí, a kde je pro takové tlachání lepší místo, než právě na blogu? Blog nám umožňuje vysílat své myšlenky dál, až k lidem, které třeba zajímají, mají podobné problémy či pocity a soucítí s námi, někdy si u našeho názoru pokývají hlavou a řeknou si "to je pravda" nebo "tak to cítím taky." Upřímně děkuji za každou takovou duši.


Tetování je podle všeho určitý druh kresby, kterou tatér za pomoci svého náčiní, tedy jehly a barviček, nanese pod kůži a vytvoří tak na vašem těle jedinečné dílo. Je to dílo mnohými odsuzované, mnohými uctívané.

Tetování, nebo chcete-li kérka, má své rozšíření takřka po celém světě a přízeň milionů a milionů lidí. Cílem tohoto umění není oslňovat okolní svět, ale napomoci seznámit společnost s majitelem takového skutečného a opodstatněného výtvoru. Výběrem správného kousku se většinou lidé zabývají déle, než pět minut, proto můžeme s určitostí říct, že u většiny nositelů kérek se nejedná o malichernost nebo krátkodobou záležitost. / fakta, proč ne? Tetování do určitých partií bolí a zbavovat se ho, je u některých míst téměř nemožné, nebo až trýznivě bolestivé. A kapsa bude přirozeně taky o něco lehčí / Pravda, sama tetování nemám, a někdo si řekne "ta ale napovídá a sama nic takového nemá." Budu reagovat.

Ano, je to pravda a říkat si to můžete, ale číst o onom procesu a získávat o něm informace je důležitá a nedílná složka toho, být jenou nositelem něčeho výjimečného. Je to prevence k tomu, že přijdete do salónu, vyberete si motiv, nebo jej tatérovi předložíte, posadíte se do křesla a řeknete "Jé, to je jehla." Hledám, čtu a informuji se o tom, protože mě to zajímá a jednou, až na to budu připravená, si tetování dát nechám. / A doufám, že to nebude zase tak dlouho trvat, ale nikdo neví, co bude zítra, natož za měsíc :)) /Lidé se liší na dvě skupiny, na ty, kteří jsou pro a ty, kteří jsou razantně proti. Je jen na vás, pro kterou z těch skupin jste se rozhodli, ale do jedné patříte. Existuje milion způsobů a důvodů, jak a proč kérkaře nenávidět, ale také milion důvodů, proč tetování milovat, do té samé skupiny patříte i vy, pakliže se vám tetování líbí, ale z nějakého důvodu jej nemáte, chcete ho mít a obdivujete ho.

Já mám svůj názor na tetování už zakořeněný v hlavě, jednoznačně se mi to líbí a vždycky líbilo. Podlě mě by člověk měl jít pod strojek a tátérovy šikovné ruce jen za toho předpokladu, že svou volbu pečlivě zvážil, a je s významem a něčím magickým, čím je tetování obsažené, dokonale srozumněn. Ne přímo odsuzuji, ale nemám ráda ty, kteří se honí po tetování jen z toho důvodu, aby nějakým způsobem ohromili či snad zaujali své okolí, to naprosto ztrácí jeho význam.

My lidé bychom v něčem takovém měli hledat hlubší smysly, tetování pečlivě zvažovat a vybírat. Není to jen jakýsi doplněk, nebo ozdoba, výraz toho, že jsme takoví boreci a máme na to, abychom vydrželi i nemožné. Se svým tetováním se dokonale sžijeme a je naší součástí

Odpůrci mají různé posměšné a urážlivé narážky, své neoblomné názory, jak je to špatné a škodlivé / rakovina kůže, a bla bla bla /. Starší generace je proti tomuto vůbec velmi zasazená, ale měli by si uvědomit, že to není žádná nemoc, jste to vy, vaše osoba, vaše Já, které řeklo "Tohle je to, které mě dokonale vystihuje, které ponese odkaz toho, čemu věřím, pro co žiji." a šlo do toho. Takový člověk vás musí přijmout i s ním, nebo vás pro něj kompletně zavrhnout, musí vás podpořit nebo odsoudit, pochopit a smířit se s tím faktem. Strašně moc lidí je přesvědčených, že tetování je něco vážně špatného, ale vezměte si, kolik na světě je strašných věcí, skutečně strašných. Oproti těm věcem je nějaké hatování-tetování naprostá malichernost.


Je vážně načase vysvětlit babičkám, že takhle opravdu vypadat nechceme!! :D

Mnohé jedince můžeme nazvat omalovánkami, protože jsou skutečně tak potetovaní a tak fanatičtí, že to svádí k tomu, je jen hodit do té skupiny lidí a kašlat na význam toho, co na sobě nosí. Ale pokud si ty pomalované omalovánky oblíbíme, přečteme si o jejich kouscích a porozumíme tomu, s čím po ulicích chodí a co vysílají světu, je nejspíš nejvyšší čas začít něco vysílat s nimi.

V dnešní době je význam tetování buď zatracený, nebo vyvedený do ještě větší dokonalosti.


Za sebe říkám, že jednou do toho půjdu. Neříkám, že si ho pořídím dnes, zítra, nebo za týden. Jednou to přijde a já na to budu připravená. Na něco takového člověk musí být připravený, protože to, co si vybereme a zvolíme se stane námi. A protože tohle je můj blog, kde vládne svoboda slova a protože je jen na vás, jestli si článek přečtete, či ne, já si píšu, co si píšu, váš názor mě pochopitelně zajímá, ale ten můj nezmění ani s ním nijak nepohne. Jak se říká, člověka můžeš k něčemu přemluvit jen za předpokladu, že si podvědomě přeje.Obrázky s tématikou Mars smazány dne 20. června 2014
Nakonec bych se chtěla zeptat, jestli tady někdo má nějaké tetování, nebo si také něco chce dát? :) Pro ty, kteří o tom skutečně vážně přemýšlí, mám již dlouhou dobu uložený odkaz, kde autorka popisuje vše, nač si dát pozor, nač se připravit a nač dbát. Článeček zde.Zdroje fotek: Hlavní fotka je přetvořená z nebulla pozadí + záda jisté slečny a Drak
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 emma emma | Web | 13. července 2013 v 14:04 | Reagovat

Velmi zaujimavo napisane rada som di to precitala moj postok k tetovaniu je asi taky ze si treba dobre rozmysliet aky motiv si zvoit a nie si daco rachnut len preto ze to ma ten alebo ten, skutocne by malo byt niecoho symbolom. Na druhej strane mam z oho celeho aj trochu strach predsa je to na cely zivot no jednoznacne sa mi totovania pacia aj ked samozrejme zavisi na tom kolko a ake :)

2 Adelaine Adelaine | Web | 14. července 2013 v 15:10 | Reagovat

S článkem určitě rozhodně souhlasím, vlastně k tomu tak nějak nemám co víc říct. Jsou lidi, co se jim to líbí a jednou do toho s největší pravděpodobností půjdou a jsou lidi, kterým se to nelíbí, hledají důvody a výmluvy, jak to bude vypadat až budeš stará, a bla bla bla. Já jsem se konečně před pár dny dočkala a je to úžasné, hrozně se těším na další a další a další, je to skvělej pocit, je to podle mě nejopravdovější a nejživější odvětví umění. Akorát bych si nedala vytetovat nic podle nějaké kapely, to mi přijde trcohu eeh, ale například mi nevadí tetování "bez významu" (ačkoliv pro mě mají všechna velký význam) protože jestliže si někdo chce něco vytetovat jen protože se mu líbí, jak to vypadá, proč ne?
Stojím si za tím, že každý má zodpovědnost pouze nad svým tělem, takže jestli si někdo dá udělat hovno na čelo, jen jeho věc. :D

3 Em. | © shaymitchell-daily Em. | © shaymitchell-daily | Web | 14. července 2013 v 17:36 | Reagovat

Ahoj :) Soutěžím v jedné soutěži na blogu o autogram Seleny Gomez a Justina Biebera. Jinak bych hlasy nesháněla, ale ráda bych (kdybych měla nejvíc hlasů a vyhrála) dala bych tyto autogramy své sestře k narozeninám. Hlasovala by si prosím pro mě(Em.)tady: http://ian-somerhalder.blog.cz/1307/autogram-seleny-gomez-hlasovani  a tady:http://ian-somerhalder.blog.cz/1307/autogram-justina-biebera-hlasovani
Děkuju ti moc, když budeš hlasovat! Pokud ne, nevadí.. :)

4 Eli Eli | Web | 15. července 2013 v 11:52 | Reagovat

V článku jsi to přesně a pěkně vystihla. :] Jen nevím, jestli bych si nechala vytetovat "logo" kapely. Mám tetování kapel, ale takové, že to není na první pohled poznat. Asi bych se nenechala označit "tak, odteďka budu Chanel". :D
Jinak tetování mám, plánuji milion dalších a moc mě to baví. Nápisy i obrázky, vše pro mě musí mít nějaký význam a musí to být promyšlené. :]

5 Capricorn Capricorn | Web | 15. července 2013 v 20:30 | Reagovat

[1]: Děkuji. :) Ano, přesně tak. Podle mě je právě proto výběr a důkladné promyšlení tak důležité, protože ti to tetování člověk ponese nadosmrti / pokud tedy nemá zájem o - údajně - neskutečnou bolest, co se odstraňování týče :))

[2]: Děkuji :) Já nad volbou tohoto tetování přemýšlím už spoustu let, možná proto ho stále nemám, protože na to nejspíš stále nejsem připravená, ale jestli do toho někdy půjdu, tak to nebude proto, že jsem poblázněná nějakou kapelou, ale proto, že pro mě prostě znamenají daleko víc, než jen to, z miliona důvodů, a protože ten glyph má sám o sobě svůj význam, pochopitelně pro mě :)

[4]: Děkuji za komentář :) Já bych si taky nenechala vytetovat logo nějaké kapely, ale Mars pro mě nejsou jen kapela, jak jsem již řekla. Nenazývala bych to "značkováním", protože když si necháš udělat cokoliv, tak by se zase někdo jiný mohl otočit, že to, co si necháváš ty by se tak taky dalo tak brát, a přece to není značkování, možná, že kdyby člověk fanaticky propadl té skupině/knize/čemukoli jinému - a věděl, že je to skutečně krátkodobá záležitost, pak ať tedy, ale to by rozhodně nebyl můj případ. Nelze to popsat, věřím v něco víc, není to pro každého a ne každý to pochopí, a je to tak správně. ;)

Každopádně vám moc děkuji za názory. :)

6 Benjamin Benjamin | 18. července 2013 v 19:22 | Reagovat

Plánuji tetování v budoucnu. k 18-tým narozeninám. Dříve ne, rodiče (spíše otec) vyhrožují. to je na dlouho.
Sám bych si ale skupinu vytetovat nenechal (nebo něco s ní hodně související - portréty, logo) Člověk se mění i v dospělosti a postupně se o nějaké věci přestane zajímat a mohlo by ho to poté mrzet. Určitě budeš hned proti, ale co víš, jaká budeš za 30 let. No, to je také na dlouho.

7 Terrie Terrie | Web | 18. července 2013 v 23:10 | Reagovat

Jsem tvá spřízněná duše, co pokyvuje, pokyvuje a říká si, že máš pravdu :))) :D Další boží článek, děláš mi radost.
Máš recht... tetování je, dle mě, druh umění a má dost dlouho historii! Jen se stává populárním, logicky, až s postupem doby, s technologiemi, lepšími hygienickými podmínkami, blabla... a možná ho má dnes každý, někteří s vyjadřují, že roste generace potetovaných důchodců a neustále se tím ohraňují ("a co budeš dělat až budeš stará? víš jak to bude hnusně vypadat?"). Osobně jsem PRO tetování, byť sama žádné nemám - zatím. Ale mám svou vymodlenou kerečku už delší čásek v hlavě, má pro mě hluboký význam :) A tetování samo o sobě by pro mě mělo hluboký význam. Ano, bude to bolet, ano, nepůjde to už jen tak odstranit - ale to v životě víc věcí! Je mnoho věcí, pro které bojujeme, stojí nás hodně utrpení a bolesti ale nevzdáme to, a když už je máme, snažíme si je uchovat, neztratit, učíme se být stáli v citech, udržet si své vybudované posty, vztahy ... a to je moc důležité! A kdo stále mění názory a neví, co chce, neměl by si dávat tetování ani se v životě k něčemu vázat - toť můj názor :) A právě i proto po tetování toužím. Bude mi připomínat, že si člověk musí něco vytrpět, aby uspěl, aby měl, co chce a že se musím a hlavně chci naučit se žít s tím, co už jednou získám, naučím se nevzdávat se. A taky ... ta hláška -. jak to pak bude vypadat, až budeš stará, ztloustneš, blabla... byť je to povrchní ale ... na vyloženě nepěkném těle se nějaká povadlá kerka vyjímat nebude, beru tetování i nějaký "pohon" k péči o sebe.
Tadaaaa, až mi bude dvacet (což bude brzy) a ta má myšlenka se stále bude držet - bude mé zápěstí zdobit decentní, malé, přesto (svým významem pro mě) velké tetování.
Krásný článek :)

8 petr petr | 17. října 2015 v 8:37 | Reagovat

jo...líbí pokud si mukl z  valdic...pako

9 Wendy Flowers Wendy Flowers | Web | 23. října 2015 v 14:03 | Reagovat

[8]: Ď

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama